Widzów ok.100

Skład LKS Lubatówka:

P.Knap-A.Pelc,M.Głód,K.Zygmunt(75'W.Kochan),A.Zima(70'D.Zając)-F.Folcik(46'M.Jakieła),Dariusz Knap,T.Klimkiewicz,K.Zima-Damian Knap,S.Pietruszka(77'P.Głód)

Opis zdobywanych goli:

1:0 Prostopadłą piłke do Sylwka Pietruszki zagrał Damian Knap nasz napastnik uderzył nad bramkarzem Startu i piłka wpadła do siatki.
2:0 Znów wspólna gra Damiana Knapa z Sylwkiem Pietruszką tym razem Damian posłał wrzutkę w pole karne Sylwek wygrał pojydenek z obrońcą strzelił piłka odbiła się od słupka,bramkarza i wpadła do siatki.
3:0 Chyba bramka sezonu!!!Akcaja rezerwowych Damian Zając podaje do Pawła Głoda a ten nie namyślając się ani chwili uderza z ponad 40 metrów z pod lini bocznej piłka chwilę zawisła w powietrzu by wpaść za kołnierz bramkarzowi Startu bramkarz gości po tym strzale kompletnie się załamał pozostając przez chwile we własnej bramce(leżąc).

dnd, d&d
Zapowiedż meczu LKS Lubatówka-"KS"Start Rymanów PP na szczeblu OZPN Krosno.

Nasz przeciwnik zajmuje jak dotąd ostatnią pozycje w Klasie Okręgowej z bilansem 0-0-5 bramki 2-15 tak więc jedna z gorszych rund w wykonaniu zawodników z Rymanowa w ostatniej kolejce Start uległ u siebie Szarlotce Ucherce aż 1:5. Piłkarze startu prezentują techniczny futbol.

Natomiast LKS Lubatówka w ostatnich 3 meczach zdobył 5 pkt.bramki 6:2,jednak ten mecz pokaże w którym miejscu jesteśmy piłkarsko.

dnd, d&d
Pierwsza Wygrana.

6.09.2009, g. 13.00
LKS Lubatówka - Błękitni Jasienica Rosielna 4:0 (2:0)

LKS Lubatówka:
Kamil Miszczak - Adam Zima, Łukasz Jucha (C), Marcin Głód, Mateusz Jakieła - Przemysław Borek (73' Krzysztof Zygmunt), Mirosław Parylak (52' Damian Knap), Kamil Zima (64' Tomasz Klimkiewicz), Dariusz Knap - Sylwester Pietruszka (67' Wojciech Kochan), Grzegorz Knap

Relacja:

Mecz zaczą się wzajemnym badaniem sił ale już w 12. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Grzesiek Knap przejął piłkę w rogu szesnastki i przelobował bramkarza W 14. minucie wyrównać mogli goście - gracz Błękitnych wykonał rzut rożny z bardzo ostrego kąta z lewej strony, lecz jego strzał pod poprzeczkę obronił w ładenym stylu Kamil Miszczak. później nasz bramkarz popisał się znów dobrom paradą wybijając futbolówkę po uderzeniu z kilku metrów napastnika przyjezdnych. W 23. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się przed polem karnym Sylwek Pietruszka, jednak przy asyście dwóch obrońców zdołał jedynie oddać lekki strzał i bramkarz bez problemów obronił. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony, G. Knap huknął ale nad poprzeczką. w 27. minucie Mateusz Jakieła uderzył bez zastanowienia z ponad 25 metrów, lecz w środek bramki. Minutę później groźnie z rzutu wolnego przymierzył zawodnik Błękitnych - tym razem K. Miszczak sparował ten nieprzyjemny strzał na rzut rożny Kilka minut później podwyższyliśmy na 2:0 P. Borek - otrzymał podanie i uderzył ładnie po długim rogu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki W 38. minucie szansę na zmianę wyniku miał G. Knap, który otrzymał ładne, długie podanie między dwóch obrońców od Mirka Parylaka, lecz w biegu uderzył z woleja zza pola karnego obok bramki. do końca pierwszej połowy chyba nic ciekawego się nie wydarzyło.

II połowę rozpoczęliśmy bardzo dobrze W 51.min.na listę strzelców wpisał się S.Pietruszka który otrzymał podanie i na pełnym gazie wyprzedził obrońców i strzelił obok interweniującego bramkarza zapewniając nam ewidętnie wygraną w dzisiejszym meczu. W 54. minucie po bardzo ładnej wrzutce Darka Knapa z lewej strony piłka trafiła do niepilnowanego P. Borka, lecz ten uderzył z kilku metrów prosto w bramkarza. W 56. minucie dwójkowa akcja gości, w efekcie której zrobiło się groźnie pod naszą bramką - jednak strzał z lewej strony minął słupek. W 58. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego z niemal 30 metrów popisał się Łukasz Jucha, jednak jego uderzenie minęło o centymetry prawe okienko bramki. kolejno wrzutką z 35 metrów popisał się Adam Zima, jednak strał głową Dariusz Knapa przeszedł koło słupka. W 60. gola zdobył G. Knap, który otrzymał podanie od P.Borka. W 65. minucie przed szansą na kolejnego gola staną S. Pietruszka, który ruszył z piłką niemal od połowy boiska, lecz strzelił koło słupka. w 82 min śmielej zaatakowali goście ale dzisiaj na dyfynsywę LKS-U nie było mocnych.Jeszcze w 90 minucie nad poprzeczka strzelał Łukasz Jucha Capitan naszej drużyny w dzisiejszym meczu.

Gracze Meczu:(Kamil Miszczak,Łukasz Jucha,Przemysław Borek,Dariusz Knap,Grzegorz Knap)

Guzikówka - Klimkówka Samborowski J., Bliźniak, Łuksa K. – g. 16.30
Równe - Jasionów Bliźniak, Łuksa K., Samborowski J.

dnd, d&d
Piłkarski Maraton.

---05.09.09(Juniorzy i Trampkarze)LKS Lubatówka-"KS"Start Rymanów(Godz.12:00 i 14:00)
---06.09.09(Seniorzy)LKS Lubatówka-Błękitni Jasienica Rosielna(Godz.13:00)
---09.09.09(Seniorzy Puchar Polski na szczeblu okręgu Krośnieńskiego)LKS Lubatówka-"KS"Start Rymanów(Godz.16:30)
---12.09.09(Juniorzy i Trampkarze)LKS Lubatówka-LKS Lubatowa(Godz.12:00 i 14:00)
---13.09.09(Seniorzy)LKS Lubatówka-LKS Głębokie(Godz.13:00)

Widzów:200

Kamil Miszczak(70'Piotr Knap)-Robert Pietruszka,Marcin Głód(75'Damian Knap),Adam Pelc,Adam Zima-Kamil Zima,Dariusz Knap,Mateusz Jakieła,Krzysztof Zygmunt-Sylwester Pietruszka,Przemysław Borek(85'Paweł Głód)

Relacja:

Wyrównany mecz w I połowie po akcjach w 9i11 minucie mogliśmy zdobyć gole ale strzały S.Pietruszki oraz P.Borka mineły słupek bramki gości, goście również nie ograniczali się tylko do wybijania piłki byle dalej od bramki zaczeli grać atakiem pozycyjnym ale umiejętnie ich ataki rozbijała defensywa gospodarzy oraz bardzo dobrze dysponowany K.Miszczak w 34i36 min.znowu koło słupka strzelali S.Pietruszka i K.Zima-strzelał jeszcze nad poprzeczką w 42 min.napastnik gości z boku pola karnego trafił w słupek do końca I połowy już raczej ciekawego nic się nie wydarzyło.

II połowa zaczeła się od zmasowanych ataków miejscowych w 53min.strzał S.Pietruszki obronił bramkarz w 55min.S.Pietruszka po podaniu P.Borka uderzył w poprzeczkę ok.60 min.goście mieli dużo szcześcia gdy po strzale S.Pietruszki piłka minimalnie przeszła koło słupka piłkę miedzy nogami przepuscił jeszcze chyba K.Zima lub Darek.Knap ataki miejscowych nasilały się z każdą minutą po jednej akcji rozegranej pomiędzy Darkiem Knapem a M.jjakiełą piłka poszła między K.Zimę a S.Pietruszkę ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego gospodarze wywalczyli również rzut wolny ale strzał S.Pietruszka bezpośrednio przeszedł nad poprzeczką w 86min.wykonywaliśmy rzut rożny ale w dużym zamieszaniu nie udało się wepchnąć piłki do siatki mimo ze w pobliżu piłki znajdowało się chyba 3 zawodników do końca staraliśmy się atakować lecz bez skutku.

dnd, d&d
Dobry wynik w Desznie.

Florian Rymanów Zdrój-Deszno-LKS Lubatówka 2:2(1:1)

1:0 3'?
1:1 28'M.Parylak(głową)
1:2 73'S.Pietruszka
2:2 88'?

Żółte Kartki:

M.Parylak,F.Folcik,S.Pietruszka?

Piotr Knap-Robert Pietruszka,Marcin Głód(10'Mateusz Jakieła),Adam Pelc,Adam Zima-Kamil Zima,Dariusz Knap,Mirosław Parylak(83'Wojciech Kochan),Krzysztof Zygmunt(46'Filip Folcik)-Sylwester Pietruszka,Przemysław Borek

Siwak, Szwerc, Domaradzki

Kamil Miszczak - Adam Zima, Robert Pietruszka (65' Damian Knap), Marcin Głód, Tomek Klimkiewicz (40' Krzysiek Zygmunt) - Przemek Borek (46' Filip Folcik), Mirek Parylak (82' Paweł Głód), Mateusz Jakieła, Darek Knap - Sylwek Pietruszka, Grzesiek Knap

Opis meczu:
Spotkanie z Kombornią rozpoczęliśmy niemrawo, przez pierwszych 10 minut nie stwarzając żadnej składnej akcji. W 11. minucie po katastrofalnym błędzie naszej defensywy goście wyszli na prowadzenie - chyba jeden z naszych obrońców chcąc wycofać piłkę do tyłu podał ją wprost do napastnika przyjezdnych, który wyszedł na sam na sam i pokonał stojącego między słupkami Kamila Miszczaka. Kolejne minuty to kontynuacja nieporadności i chaotycznej gry z naszej strony. W 25. minucie po ładnym dośrodkowaniu na długi słupek z prawej strony, Darek Knap próbował uderzyć głową, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. Po wznowieniu gry groźną akcję stworzyli rywale, lecz K. Miszczak zdołał wybronić strzał z 10 metrów z ostrego kąta. W 27. minucie znów dwie okazje dla gości - najpierw po wybiciu piłki z własnej połowy napastnik wyszedł na dwóch naszych środkowych obrońców, minął w biegu Roberta Pietruszkę, lecz uderzył obok bramki. Natomiast kilkanaście sekund później zawodnik Kombornii uderzył bez zastanowienia z 20 metrów, jednak jego wolej obronił, choć z problemami Miszczak.W 30. minucie niemalże kopia sytuacji sprzed kilku minut - obrona gości wybija piłkę przed siebie, w przodzie dwóch zawodników idzie na dwóch naszych, jeden z nich przedziera się przez naszą obronę, lecz w decydującym momencie zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę obok wychodzącego K. Miszczaka. W 36. minucie nasz zespół uratował Darek Knap, który w ostatniej chwili wyprzedził mogącego być sam na sam przeciwnika i wybił piłkę na rzut rożny. W 40. minucie z powodu urazu (tak jak przed tygodniem) boisko przedwcześnie musiał opuścić Tomek Klimkiewicz, a w jego miejsce pojawił się Krzysiek Zygmunt. W 43. minucie zawodnik przyjezdnych wszedł odważnie między dwóch naszych po prawej stronie, lecz z ostrego kąta uderzył na szczęście tylko w boczną siatkę. Goście podwyższyli jednak wynik jeszcze przed przerwą, znów korzystając z fatalnego zachowania naszej obrony. Po raz kolejny gracz wykorzystał niefrasobliwe zagranie któregoś z naszych defensorów i w sytuacji sam na sam nie dał szans K. Miszczakowi. Do przerwy 0:2.

Od początku drugiej połowy na boisko wybiegł Filip Folcik i w sumie na tle reszty drużyny można powiedzieć, że zrobił dobrą zmianę. Nasza obrona zagrała w trochę innym ustawieniu, z założenia Adam Zima miał chyba zastąpić Marcina Głoda i grać przed stoperem, przez większość drugiej połowy na prawej obronie grał K. Zygmunt. Ni stąd, ni zowąd w 55. minucie strzeliliśmy gola kontaktowego - z prawej strony lewą nogą chyba dośrodkować w pole karne miał Grzesiek Knap, ale wyszedł z tego strzał, który wylądował idealnie za kołnierz bramkarzowi po długim słupku. Nasi poszli za ciosem i przycisnęli trochę rywali przez kilka minut. W 57. minucie po wrzutce na 10 metr ze środka pola, Mirek Parylak w biegu uderzył piłkę głową, lecz obok bramki. Chwilę później chyba znów miało być dośrodkowanie, jednak tym razem zagranie Sylwka Pietruszki z ponad 20 metrów z prawej strony minimalnie minęło lewe spojenie. W 63. minucie akcja gości i "główka" gracza Kombornii blisko lewego słupka. W 67. minucie, po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony, w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się S. Pietruszka, lecz źle przyjął piłkę. W 71. minucie dobrą interwencją popisał się K. Miszczak, broniąc nieprzyjemny strzał z woleja z 20 metrów po długim słupku. W 80. minucie zrobiliśmy akcję lewą stroną - D. Knap zagrał wzdłuż linii bocznej do G. Knapa, który dośrodkował wprost na głowę M. Parylaka. Ten ostatni jednak uderzył niecelnie. W 83. minucie goście nie pozostawili nam żadnych złudzeń odnośnie uzyskania korzystnego wyniku, strzelając Miszczakowi trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony z ponad 30 metrów, niepilnowany zawodnik przyjezdnych uderzył głową ze środka pola karnego. Przeciwnicy dobili nas kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego - Mateusz Jakieła zabrał się z obrony z piłką środkiem pola, lecz po chwili odebrał mu ją gracz Komborni, który jednym podaniem uruchomił swojego kolegę z przodu. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów uderzył pewnie, mocno przy krótkim słupku z 13 metrów. Wynik 1:4 utrzymał się do końca meczu.

PS.Relacja przepisana z Forum Lubatówka.